• آیین های کنفوسیوس ، دائو و بودا

در این کتاب آیین ها و آموزه های مذهبی کنفوسیوسی، دائو و بودا .با اشاره به مکاتب، فرقه ها و شاخه های منطقه ای آن طی سه فصل عرضه شده است .

در این کتاب تلاش شده، زمینه های فرهنگی، توسعه تاریخی، انجمن ها، مراسم های مذهبی و اسطوره شناسی آنها نیز بیان شده، زمینه های فرهنگی، توسعه تاریخی، انجمن ها، مراسم های مذهبی و اسطوره شناسی آنها نیز بیان شود .

در بخشی از کتاب می خوانیم: ((آیین کنفوسیوس یک جهان بینی، یک اخلاق اجتماعی، یک نظریه سیاسی، یک سنت حکیمانه و یک شیوه زندگی است. این آیین که گاه به صورت فلسفه و گاه به صورت دین تلقی می شود ;نه خدا را انکار می کند و نه سبک می شمارد)).

((آیین دائو، نیز، یکی از دو سنت مذهبی فلسفی عمده بومی است که بیش از دو هزار سال به زندگی مردم چین شکل داده است و سنت دیگر آیین کنفوسیوس است .شیوه برخورد دائویی را با زندگی می توان در جنبه های تسلیم و پذیرش، شادمانی و بی خیالی چینیان مشاهده کرد .این برخورد، به ویژگی های اخلاقی و وظیفه شناسی، پرهیزکاری و هدفمندی آیین کنفوسیوس، توزان می بخشد و آن را کامل می کند)).

((آیین بودا، دین و فلسفه تمام آسیایی هاست که در حیات معنوی، فرهنگی و اجتماعی دنیای شرق نقش مهمی ایفا کرده و در سده بیستم به غرب گسترش یافته است)).

در این کتاب، آیین بودا از سرچشمه های آن در آموزش های بودا گتمه تا بسط آن به مکتب ها مختلف بررسی می شود .ذیل هر یک از سه آیین، زندگی نامه، پیام ها، کشورهای دارای آیین مذکور، تغییر و تحولات آیین ها و مشخصه های عمومی آنها درج شده است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

آیین های کنفوسیوس ، دائو و بودا

  • 400,000ريال