• کودک 44

کودک ۴۴  رمان تریلری است نوشته نویسنده انگلیسی، تام راب اسمیت و روایتگر مأمور سابق امنیتی شوروی، لئو دمیدوف، که به تحقیق دربارهٔ قتل چند کودک در شوروی دوران استالین می پردازد.
این کتاب اولین قسمت از سه گانه تام راب اسمیت دربارهٔ تاریخ روسیه در دوران حکومت کمونیست است. داستان بر اساس پرونده ی جنایت های قاتل زنجیره ای اوکراینی «آندری چیکاتیلو» نوشته شده که در دهه ی هفتاد و هشتاد در روسیه کمونیستی مسئول قتل پنجاه و دو کودک متهم وبه اعدام محکوم شد.
جوایز
کودک ۴۴ برای ۱۷ جایزه بین المللی کاندیدا شد که موفق به اخذ هفت جایزه از آنها شد. این کتاب در سال ۲۰۰۸ کاندیدای جایزه بوکر بود و جایزه خنجر فولادی یان فلمینگ را از آن خود کرد. این کتاب در برترین کتاب های دهه در فهرست ریچارد و جودی قرار گرفت و در سال ۲۰۰۹ جایزه ویورتون گود رید را دریافت کرد. همچنین در سال ۲۰۰۸ در فهرست جوایز دزموند الیوت قرار داشت. همچنین اسمیت جایزه بهترین نویسنده گالاکسی بوک را در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد.
از مقدمه مترجم:
علاوه بر این نویسنده با جزئیات فراوانی که در لابلای سطور داستانش به کار برده، با ذکاوت فراوان، خواننده ی خود را به شکل غیر مستقیم با مقطعی از تاریخ روسیه، هم از نظر سیاسی و هم از نظر اجتماعی، آشنا می کند.
بهترین کاری که اسمیت انجام داده زمانی است که چگونگی پرورش جهالت را از دل سکوت و ترس نشان می دهد: ناتوانی در بیان حقیقت، تمام سلولهای هستی انسان را می خورد و آن زمان است که عشق تیره می شود.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

کودک 44

  • 580,000ريال


محصولات مرتبط

گزارش محرمانه

گزارش محرمانه

تام راب اسمیت, پس از اولین رمان خود با نام «کودک 44» که برایش شهرت و موفقیت همراه داشت، قسمت دوم سه ..

590,000ريال

کتاب های دیگر مولف

گزارش محرمانه

گزارش محرمانه

تام راب اسمیت, پس از اولین رمان خود با نام «کودک 44» که برایش شهرت و موفقیت همراه داشت، قسمت دوم سه ..

590,000ريال

مامور 6

مامور 6

..

650,000ريال

وقتی شعله ها شما را در بر می گیرند